Humanitarni bazar Charity Matters

U sklopu nastave Engleskog jezika i poglavlja Charity Matters učenici IV a odjeljenja su u utorak 5.3.2024. organizirali humanitarni bazar

pod mentorstvom profesorice Edine Ilde Lokvančić. Cilj lekcije i samog bazara je bio istražiti važnost dijeljenja i darivanja kroz govore velikana i religiju, potičući istovremeno humanost i empatiju među svojim vršnjacima.

Učenici su se aktivno uključili u organizaciju događaja, pripremajući kolače koje su donijeli na prodaju. Ova aktivnost je bila ne samo prilika za praktičnu primjenu vještina engleskog jezika kroz komunikaciju s drugim učenicima, već i za promovisanje vrijednosti solidarnosti i dobrote. Rezultati ove akcije bili su izvanredni, kako u smislu finansijskom smislu tako i u promociji humanitarnih vrijednosti među učenicima i posjetiteljima. Prikupljena je značajna suma novca koja će biti donirana u humanitarne svrhe, za ramazanske paketiće djeci u Općini Srednje.