Memorijalni turnir „Mersud Nikšić“ održan u Prvoj bošnjačkoj gimnaziji

Memorijalni turnir „Mersud Nikšić“ održan u Prvoj bošnjačkoj gimnaziji

Memorijalni turnir „Mersud Nikšić“, čiji je organizator Prva bošnjačka gimnazija, održan je 7. i 8. marta 2024. godine.
Memorijalni turnir je obuhvatio takmičenje u muškoj košarci, stonom tenisu (ženska i muška kategorija), odbojci (ženska i muška kategorija) te šahu (ženska i muška kategorija). Ove godine u zdravoj sportskoj atmosferi natjecale su se Prva gimnazija, Gazi-Husrev begova medresa, Srednja ekonomska škola, Srednja ugostiteljsko-turistička škola, Katolički školski centar i Prva bošnjačka gimnazija.

U nastavku donosimo rezultate predstavnika domaćina, kao i rezultate samoga Turnira:

Košarkaški tim (Tarik Hadžić II-1, Harun Delalić III-2, Tarik Lokmić III-2, Ahmed Čalija I-c, Faris Duranović I-c, Said Ramezić III-b, Edin Duraković II-1, Imran Jakić II-2, Mirza Mešić IV-c, Hamza Hajrić IV-b, Fatih Panjeta IV-b, Faruk Islamović IV-b, Edin Tahirović I-a) u ukupnom poretku zauzeo je četvrto mjesto.

Odbojkašice (Azra Rizvanović III-a, Mejrem Agović II-2, Asja Bajramović II-1, Esma Smajić I-c, Mejrem Škapur II-b, Arnela Šendro II-b, Amna Talović IV-1, Zara Savović II-1, Ajša Lokvančić I-a, Dželila Gabela I-a) su osvojile drugo mjesto, kao i odbojkaši (Omar Kovač III-b, Fatih Panjeta IV-b, Hamza Hajrić IV-c, Irfan Mujezinović IV-b, Ali Okanović IV-b, Haris Čoralić III-b, Mirnes Osmanović IV-2).

U stonom tenisu naša predstavnica Sumeja Camović (II-b) bila je treća, dok se Aldin Čardaklija (IV-c) izborio za prvo mjesto.

Naša šahistkinja Nađa Hadžiabdić (II-2) osvojila je prvo mjesto, a šahista Tarik Gazija (III-2) drugo.

Rezultati turnira:

Košarka:
1.Prva gimnazija
2.Srednja ugostiteljsko-turistička škola
3.Srednja ekonomska škola

Odbojka djevojke:
1. Prva gimnazija
2. Prva bošnjačka gimnazija
3. Srednja ekonomska škola

Odbojka dječaci:
1. Srednja ekonomska škola
2. Prva bošnjačka gimnazija
3. Katolički školski centar

Stoni tenis djevojke:
1. Ljupka Šent (Katolički školski centar)
2. Emina Džanović (Prva gimnazija)
3. Sumeja Camović (Prva bošnjačka gimnazija)

Stonis tenis dječaci:
1. Aldin Čardaklija (Prva bošnjačka gimnazija)
2. Marko Iviš (Katolički školski centar)
3. Ensar Hadžić (Gazi Husrev-begova medresa)

Šah djevojke:
1. Nađa Hadžiabdić (Prva bošnjačka gimnazija)
2. Dženana Jašić (Gazi Husrev-begova medresa)
3. Andrea Vujović (Katolički školski centar)

Memorijalni turnir, koji se održava u čast našem rahmetli profesoru tjelesnog odgoja Mersudu Nikšiću, protekao je u prelijepoj sportskoj atmosferi. Svi učesnici turnira su zadovoljni organizacijom s posebnim osvrtom na sudijski dio, za koji su bili angažovani profesionalni suci iz Saveza.