Priznanje za fair play

Ovogodišnji domaćin 19. sportskog susreta srednjih škola, koji svake godine organizira Rijaset IZ Bosne i Hercegovine, bila je Berham-begova medresa iz Tuzle od 13.10 do 15.10.2017. Učenici naše Gimnazije su ostvarili veoma dobre rezultate u futsalu (3. mjesto), u bacanju kugle (3. mjesto za Nedima Bahtijara) i stonom tenisu (2. mjesto osvojio je Berkay Yazici).

Ipak, najviše se ponosimo priznanjem za fair play, koje su za Prvu bošnjačku gimnaziju obezbijedili njeni učenici svojim korektnim sportskim ponašanjem kako na sportskom bojištu tako i van njega.

Na 19. Sportskim susretima u Tuzli boje naše škole branili su: Muhamed El Naim, Din Kulović, Mirza Redžepović, Faris Tvrtković, Abdul-Melik Pašanović, Berkay Yazici, Asmir Sikira, Furkan Nuković, Ahmed Srna, Ahmed Kurtanović, Bakir Brčkalija, Nedim Bahtijar, Orhan Veladžić, Denin Lunja, Abdullah Turković, Džan Kešmer i Amar Silajdžić.